| gabrielaugustin416 a întrebat:

Am tras curent la urecha dreapta si acum pocane urechea, ma doare rau. Bunica mi- zis sa pun ulei cald in ureche si sa stau cu urechea in sus 10 min, acum am urechea infundata si nu stiu ce sa fac

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| UserRo10 a răspuns:

Intr-o soseta groasa pune sare grunjoasa(de bucatarie) si leaga ciorapul. Dupa, pune urechea pe ea si o sa treaca

| CautFilmHorror a răspuns:

Trage si pe cealalta ca sa fie stereo

| ZBDARIA0509 a răspuns:

Bagă in ureche o țigară si da-i foc sau fa-ți un con de hartie..Am citit vai despre faza cu sarea dar nu cred ca e așa buna. Pune, ti in ureche sare sau pur si simplu pune-ti vată. Totusi, r mai ok daca te duci la un specialist. Sper ca te-am ajutat

| Clauddia2002 a răspuns:

Din propria-mi experienta iti sugerez sa bagi o tigara aprinsa in ureche, aceasta o va desfunda