| 4n0nim a întrebat:

Am pe penis,, vreo 4-5 pete rosii in 2 locuri, presupun ca este sange... poate din cauza ca am fost prea " dur " cu el...
ii ceva grav?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| Felys a răspuns:

Daca e ceva grav,betadina nu ajuta cu nimic, acele pete nu sunt pentru ca ai fost dur, numai faptul ca te ustura cand urinezi ma duce cu gandul la ceva mai mult decat o fortare, nu mai sta si mergi cat mai urgent la medic pentru analize amanuntite, poate fi o infectie urinara sau chiar un BTS

| Dintrebare a răspuns:

Daca te pisca cand urinezi, poate fi o infectie urinara, care nu are legatura cu petele. Pentru pete ai putea folosi Betadine, e o solutie galbena care dezinfecteaza si ajuta la vindecare

| 4n0nim explică (pentru Dintrebare):

Pot sa fac contact sexual in aceasta perioada?

| 4n0nim explică:

Vreau sa adaug, cand urinez ma pisca un pic

| 4n0nim explică:

O sa astept 3-4 zile sa vad poate trece de la sine daca nu o sa folosesc ce mi ai propus.

| 4n0nim explică:

Nu mi prea place ideea de a merge la medic dar daca chiar e nevoie am sa ma duc...
Ai vreo idee cam la ce doctor trebuie sa ma duc, eu is din Cluj

| Felys a răspuns (pentru 4n0nim):

Mergi prima data la doctorul de familie sa iti dea trimitere pentru urolog, nimeni nu merge de placere la medic, toti mergem de nevoie

| 4n0nim explică (pentru Felys):

Oare nu ma pot duce direct la urolog? Pentru ca mi cam rusine sa ma duc la medicul de familie ca o cunosc si mda.

| Felys a răspuns (pentru 4n0nim):

Normal ca poti, dar vei platii consultatia fara trimitere de la medicul de familie

| 4n0nim explică:

Aia da, inteligent -_-