| briana2411 a întrebat:

Am pietre la fiere de 15 mm doresc sa stiu cum pot scapa de ele fara operatieeeeeeeeee.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| 3rN3SyTo a răspuns:

15 mm hmmm cam marisoare pentru eliminare pe cale "pipi" e si dureros si riscant,parerea mea e ca la operatie e cel mai bine, cu laserul ti-le zdrobeste in bucati mici si le elimini apoi e mai simplu, fara risc si mai sigur in plus nu te doare deloc! (parerea mea)

5 răspunsuri:
| Robert a răspuns:

Ceai pentru rinichi si vezica urinara
Acest ceai intensifica procesul de spalare si alina astfel afectiunile rinichilor si ale vezicii urinare.
Ingrediente: 1/4 l apa, 30 g frunze de strugurii-ursului, 15 g frunze de mesteacan, 15 g splinuta si 15 g radacina de osul-iepurelui
Se pune apa la fiert. Se amesteca plantele
si sa oparesc 2 lingurite de amestec. Se lasa 10 minute la infuzat, se strecoara si se bea.

Ceai diuretic pentru rinichi
Acest amestec stimuleaza activitatea rinichilor, astfel incat se elimina mai multa urina.
Ingrediente: 1/4 l apa, 10 g teci de fasole, 5 g macese cu samburi, 5 g fructe de patrunjel si 5 g radacina de leustean
Se pune apa la fiert. Se amesteca plantele si se pun 2 lingurite de amestec in alta oala, peste care se toarna apa clocotita. Se mai lasa sa fiarba cam 5 minute, apoi se strecoara. Se beau 2 cani pe zi.

Ceai impotriva pietrelor la rinichi
Acest ceai trebuie baut in 20 de minute. Efectul sau puternic diuretic ajuta la eliminarea nisipului sau pietrelor mici.
Ingrediente: 20 g papadie cu radacina cu tot, 10 g Pareira brava, 10 g frunze de plop tremurator, 10 g frunze de urzica, 10 g frunze de mesteacan, 1/2 l apa rece si circa 1 l apa calda.
Se amesteca plantele si se toarna apa rece peste 2 lingurite de amestec. Se pune pe foc si se lasa sa fiarba 20 minute, apoi se strecoara. Decoctul se dilueaza cu apa calda, astfel incat sa obtinem 1 1/2 l lichid.

| Eva a răspuns:

Ce aveti mai? ce pipi? ce vezica urinara?
La fiere!
Nu prea ai cum sa le elimini de acolo... daca nu te deranjeaza rau le poti da pace, dar daca faci crize si ai dureri... imi pare rau, operatia e singura solutie sad

| Petre_7281 a răspuns:

Incearca tratamentul cu suc de ridichie neagra http://www.leacuri-naturiste.com/2011/02/pietre-la-fiere.html.

| mika2011 a răspuns:

Incearca o operatie cu laser daca tie frica de bisturiu.Nu simti nimic pentru ca iti face anestezie.

| adnana_8488 a răspuns:

Cauta articolul scris de dr. Soescu despre pietre la vezica biliara, reusita 100%