| bleakk a întrebat:

Am primit o prescriptie de ochelari. Pot lua rama separat de lentile sau? Trebuie pe comanda amandoua din acelasi loc?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Orice laborator de optica poate adapta lentilele la ce rama vrei tu

| bleakk explică (pentru suntserios):

In general ce e mai scumpa, rama sau lentila? Deci daca e cum zici tu, imi pot lua ce lentile vreau dupa care merg cu ele si fac comanda de lentile in functie de rama, am inteles.

| suntserios a răspuns (pentru bleakk):

Depinde ce vrei tu sa iti iei, sunt rame de firma care ajung si la 2000 ron la fel cum si sunt si rame pana in 150 ron. Lentilele iar depinde daca sunt din plastic sau sticla, tratate sau nu samd.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu trebuie da le ei din același loc, eu mi-am luat ramele separat si le-am dus in locul de unde am luat lentilele să mi le monteze. Pretul difera in functie de nr dioptriei si firma de la care iti iei rama.

| DuduAlexandra a răspuns:

Depinde de unde le ei.de exemplu colega mea și le-a luat din același loc, dar eu le-am luat separat.
Funda?batting eyelashes