| anonim_4396 a întrebat:

Am sanii excesiv de mari, mereu i-am avut si sunt complexata din cauza asta. Am ajuns la 25 de ani sa nu mai am prieteni si sa-mi plang de mila in casa. Orice as face, ma simt oribil. Ce sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
19 răspunsuri:
kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Parerea mea este ca daca ai sanii mari si te deranjeaza atat de mult ar trebui sa faci o operatie de micsorare... Asta daca crezi ca te-ar face sa te simti mai bine sa-i ai mai mici...

| DenissaDeea a răspuns:

Nu trebuie sa fi complexata din aceasta cauza, poarta sutiene fara burete si putin stranse care iti strang sanii frumos'' S. elastici''. Sant femei care isi doresc sanii mari, iar tu esti norocoasa ca ai sanii destul de mari, oricum ai arata eu cred ca esti frumoasa si asa. daca ai bani poate mergi la o clinica particulara si rezolvi problema sau te inscrii pe lista de asteptare unde se benificiaza gratuit de anumite tratamente in spital in anumite situati/cazuri, succes...

| alexa a răspuns:

Nu ai de ce
multe fete si.ar dori sani mari.eu zic sa te bucuri si daca vrei sa ti mai acoperi sau cel putin sa. i faci sa nu mai para asa mari uite aici nista sfaturi http://femina.rol.ro/....../index.php
sper sa te ajute...
si nu mai sta in ksa...vine vara sunt fel de fel de okzii sa te simti bine. bucura. te si lasa complexele
bafta

Janina
| Janina a răspuns:

Incearca sa iti lucrezi sanii sa arate cat mai fermi si poarta sutiene speciale...

| remus a răspuns:

fii cuminte, nu-ti mai face asemenea probleme, unor barbati printre care si mie imi plac foarte mult sinii mari, fii fericita asa cum esti, vei fi o sotie, mama si gospodina deosebita de buna...
multa sanatate, sa auzim de bine, nu face nici o modificare la sinii, sint foarte sensibili.

| gabriellas a răspuns:

Important in primul rand este se te accepti cum esti. N-ar strica probabil sa faci niste analize hormonale. Si nu uita, sunt mii de femei care ar da orice sa aiba sanii mari. Iubeste-te asa cum esti. De aici trebuie sa incepi.

| Beatrice_6624 a răspuns:

Exista analize pentru determinare hormonala si ecografie, dar operatie dde micsorare sa nu fc delocc

| Parintele a răspuns:

Pai prietenii te judeca dupa tzatze?

| Parintele a răspuns:

Mergi si fa o operatie de micsorare si gata.

| andreea_8479 a răspuns:

Ii poti masca... poti cauta diferite modele de bluze care sa t avantajeze sh sutiene.nu t gandi la asta.nu t refugia in casa, daca ei te au lasat pentru asta at nu iti sunt prieteni.sigur ti au mai ramas cativa alaturi. poate este doar in mintea ta asta(poate treci printr-o per dificila din viata ta), nu cred ca ar avea dc sa se indeparteze d u doar pentru simplul fapt k ai sanii ff mari.ne acceptam cu bune sh rele intre noi

| oooooooo a răspuns:

Draga mea, nu cred ca sanii te-au lasat fara prieteni.cred ca tu i-ai indepartat din cauza complexelor tale, ai crezut ca le este rusine cu tine? te sfatuiesc sa faci ceva sa nu te mai simti oribil, pentru ca arati asa cum te simti. daca te-ai incuraja si ai lasa deoparte aceste complexe(sunt sigura ca ai cu ce compensa), ai arata extraordinar, deoarece te simti extraordinar in pielea ta.incearca sa scoti altceva in evidenta, poate fata...si in nici un caz nu asculta comentariile rautacioase, daca exista.nu le lua in seama, pentru ca "otrava pe care nu o inghiti, nu te omoara". ai incredere in tine.

| vio a răspuns:

Daca nu ai bani sa mergi la o clinica......scrie la frumusete pe muchie de cutit....si spuneti povestea poate te ajuta.....bafta

| friedaka a răspuns:

In primul rand, baga-ti mintile in cap si incepe sa te simti frumoasa si sexi. In al 2-lea rand, operatia de micsorare a sanilor e mult mai complexa si mai traumatizanta decat cea de marire. Iti spun in cunostinta de cauza, deoarece discutam cu un amic doctor despre asta si el mi-a spus. Unul din principalele riscuri este sa nu ti-i nimereasca egali, apoi, cicatricile sunt mai mari decat la marirea de sani si riscul sa ramana vizibile e mai mare. Revin si-ti spun: fii mandra de sanii tai si de tine... e singurul lucru sanatos pe care-l poti face.

| traistaru a răspuns:

Vrei sa stam de vorba? sa nu dai importanta si sa treci peste asta gindindute ca alte fete nu au deloc ca tu ai norocul sa ai

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mergi la o clinica si fa o operatie de reductie a lor. Nu costa o avere si te vei simti bine toata viata. Curaj!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca sunt prea mari si stai cocosata din cauza lor, acest defect de postura, in timp, iti va aduce niste dureri groaznice de coloana. Opereaza-i.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sa stii ca te inteleg... si eu in aceeasi situatie am 20 de ani si port cupa e si nici aia nu mai face fata. cresc in continuu si pentru asta m-a gandesc sa fac o reducere de sani... toate femeile isi doresc sani mari dar nu stiti cat de greu.bafta si nu uita tu trebuie sa fii cea fericita cand te privesti in oglinda...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am 20 de ani si eu am sani mari si pot sa spun ca da de cele mai multe ori sunt complexata, dar pot sa mai spun ca uneori ma simt ok.Si eu as vrea sa ma operez dar ma mai gandesc s la riscurile care sunt si inca n stiu ce sa fc...Asta este trebuie sa ne iubim asa cum suntem

| Georgiana_3456 a răspuns:

Buna. sfatul meu este ca acesta nu este motivul pentru care ai ramas fara prieteni. ci pentru ca esti asa complexata de chestia asta incat nu vrei sa vezi si lucrurile bune din jurul tau. daca vrei sa ai sanii mai mici ai putea incerca sa slabesti. in caz ca ai cateva kg in plus. daca nu. oricum trebuie sa depasesti momentul. viata este prea scurta ca sa o irosesti stand in casa din cauza acestei chestii.