| biiianca_6690 a întrebat:

Am scurgeri de 5 ani, de culoare alba, nu are miros puternic, cum as putea scapa de ea? deja ma streseaza :-

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Ne dai foarte putine detalii. Poate fi scurgerea vaginala fiziologica: transparenta, gelatinoasa, ca albusul de ou, fara miros, fara usturimi/mancarimi, in cantitate variabila in functie de perioada ciclului menstrual. De asta vei scapa la menopauza.
Daca nu indeplineste conditiile de mai sus (e branzoasa sau galbuie, are miros, etc), inseamna ca ai o infectie si trebuie sa te vada un ginecolog care iti va recolta din secretie si o va trimite la laborator pentru stabilirea cauzei.

| luiza a răspuns:

Ar trebui sa mergi la medic, orice ti-am spune noi e cam indoielnic avand in vedere ca ai problema asta de atatia ani.

| sergiu a răspuns:

Dupa 5 ani, nu crezi ca ar fi cazul sa mergi la doctor cu problema asta? (Asta, daca chiar ai o problema)