| Ale_8152 a întrebat:

Buna,de 2 zile am scurgeri vaginale foarte abundente, fara culoare si fara miros.Stiu ca e de la ovulatie mereu mi s`a intamplat sa nu aiba culoare si miros dar niciodata nu au fost asa abundente.Care ar putea fi cauza?
Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| andreeaemilia a răspuns:

Daca sunt transparente nu e nici o problema daca in schimb observi ca isi modifica culoarea si mirosul atunci da, ar putea fi de la candida, o ciuperca care se dezvolta excesiv cand apar anumite dezechilibre in corp. In cazul in care e vorba de candida spala-te cu apa calduta si bicarbonat de sodiu. daca nu nu te alarma pentru ca secretiile normale difera ca abundenta, consistenta si culoare pe parcursul ciclului menstrual.happy

| Miha3 a răspuns:

Du-te la medic. Este cel mai sigur. Degeaba iti spunem noi pareri pentru ca fiecare corp e diferit. Poate fi de la vreme, de la anumite schimbari ale organismului tau, relatii sexuale orice este posibil.