| DanyXhell a întrebat:

Am senzatia din 10 in 10 minute ca imi vine sa ma urinez.
Cand merg la baie urinez 3 -4 stropi apoi incepe sa ma piste putin si se calmeaza, dupa 5-10 minute iarasi.
Cam de 1 luna 2 mi se intampla, si dupa ce scap odata, peste 2 - 3 saptamani iarasi.
Ce poate fii, pietre la rinichi, sau ce?
P. s. Am mai avut probleme cu rinichii, ma dureau de nu mai puteam si m-am operat, scapand de problema prin 2008.
Vreau sa stiu ce am ca sa ma tratez, e foarte enervant si putin dureros.
Funda la cine ma ajuta! straight face+

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| 0vidius a răspuns:

Du-te la doctor mai ales ca ai mai fost operat(a) in trecut.Nu-ti risca sanatatea pentru cativa lei si 2-3 ore perdute pe la un cabinet medical. Poti avea diferite probleme :de la o banala infectie a tracturilor urinare joase(care trec dupa ce iei cateva zile tratament cu antibiotice) pana la cancer de vezica/prostata, gonoree sau alte boli mai mult sau mai putin grave. PS ce culoare are urina, ce miros are, cam cati litri te urinezi pe zi, daca ti s-au umflat mainile si/sau picioarele, daca ti s-a modificat pielea(mai aspra, daca te mananca, si-a schimbat culoarea) daca ai slabit in ultimul timp daca mai ai si alte boli sau iei diferite tratamente si de ce ai fost operat in trecut trimite-mi un mesaj ca sa iti pot da un diagnostic cat mai aproape de realitate daca vrei.

5 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Ia cuminol de 500, doua pe zi cel putin 10-14 zile.O sa iti faca bine.Sanatate!

| Missdaydreaming a răspuns:

Mergi la doctor... sau mai intai cere un sfat intr-o farmacie, apoi daca nu-i nimic schimbat mergi la doctor.

| wiufh a răspuns:

Cred ca ai cistita. Nu este o afectiune grava, dar poate recidiva foarte usor.
Iti recomand sa stai la caldura, sa porti sosete, sa eviti sa iti bagi mainile in apa rece, si eventual sa iti pui jos pe burta o sticla cu apa fierbinte inauntru. Nu mai merge asa des la toaleta, incearca sa te mai tii, si poti lua niste pastile Urinal, dar mai bine te consulti cu doctorul inainte.
Funda?

| MihaelaMika a răspuns:

Pai dupa mine ai racit jos, Se poate si asta! Cand racesti jos te pisi mai des si te ustura. Acum nu stiu ce sa zic ar fi mai bine sa consulti un medic ca sa fi sigur/-ahappy. Bafta si sper sa nu fie ceva gravhappy!

| NeaVasile a răspuns:

Bea o bere doua pe zi si nu mai ai treaba cu rinichii.