| dulc3'maria a întrebat:

acum vreo 5 luni am avut carie si un nerv la o masea pe care mi le-a scos dar fara anestezie. mi-a pus o solutie sa il omoare si m-am dus de mai multe ori(pentru ca mi-e frica de injectiebig grin)azi...am simtit ceva... putina durere si ma deranja putin.acum mi-a trecut.sadde la ce sa fie? sunt si racita si simt si alti dinti ca ma deranjeaza nu numai ala, daca era sa mai am nerv nu simteam mai devreme? adica... a trecut aproape o jumatate de anstraight faceplsss spuneti-mi si mie.doctora mea e plecata si la altcineva eu nu ma ducbig grin

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| bombo a răspuns:

Poate ca te-a prins curentulsad

2 răspunsuri:
| loveyousomuch92 a răspuns:

Eu tot asa am avut (si inca mai am)o problema cu cariile! dar acum am descoperit o doctorita stomatlog foarte buna si daca tot radacina maselei nu e cariata am decis sa-mi pun plomba! nu e dureros de loc numai ca va trebui sa stai cu gura deschisa o orahappy! e totusi te-asi sfatiu sa consulti alt dentist!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Poți face o radiografie panoramică pentru a vedea ce se întâmplă de fapt.
Poate fi și o nevralgie de trigemen.
Consultă pentru urgență și un alt medic stomatolog cu condiția să-i spui că ești deja sub tratament la un medic și că dorești doar un calmant pentru moment și continuarea o faci la primul tău medic.
Atenție la curent, băuturi calde sau reci, dulce și acru.
Pa, pa.