| ChrisNOW a întrebat:

Am si eu o intrebare de curiozitate,daca o capuse isi termina,,masa" si pica singura de pe gazda,si inca mai misca, o sa se reataseze pe alta gazda sau moare?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna, normal ca isi gaseste alta gazda! Important este ca niciodata sa nu o smulgi din piele ca raman clestii sub piele si se infecteaza! Pune putin ulei peste capusa si ea va iesi ca va ramane fara aer! O zi bunahappy

| elyfel a răspuns:

Capusa cade pe iarba si asteapta un timp pana isi gaseste urmatoarea victim dar poate avea si ghinonul sa moara depinde de antimp. Uite un articol :) http://www.zooland.ro/capusa-pradatorul-din-iarba-3962

| sowhatt a răspuns:

Sigur ca nu moare, e "libera" sa se duca la alta gazda. Moare doar daca ii strivesti capul, asa stiu eu big grin

| VasiDobie a răspuns:

Nu,isi urmeaza cursul in natura, astfel ori e mancata de ceva ori se prinde de o alta gazda.

| Derfuletz a răspuns:

Pai sunt 2 situatii:
1. Probabil ca a murit daca si-a mancat "legumele"
2. Tu mori.