| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o intrebare legata de cresterea sanilor. Stiu de tinctura de marar si de branca ursului ca ar contribui la asa ceva. Insa am cumparat mai demult uleiul "Superbust" care contine tinctura de marar si la contraindicatii scria cancer mamar. Asta nu ar inseamna ca si tincura de marar ar contribui la cancer de san? Voi ati folosit asa ceva, dand rezultate?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| IMC90 a răspuns:

Wow, am impresia ca voi fetele sunteti mai obsedate de dimensiunea sanilor decat baietii laughing Eu de exemplu, daca fata nu e draguta, poate sa aiba pepenii pepenilor, ca in afara de sa o calaresc nu am ce discuta cu ea laughing (din punct de vedere a unei relatii).

Nu cred ca face cancer mamar tinctura de mar, insa, daca asa scrie inseamna ca s-au raportat cazuri. Nu in ultimul rand, te anunt ca orice ai face pentru ca sa-ti creasca sanii este inutil. Totul este scris in codul genetic. Eventual poti incerca o terapie hormonala (care sigur va da rezultate) insa care iti va da peste cap toti hormonii foever and ever (ceea ce-i mult mai rau decat sa n-ai sani). Asa ca nu are rost sa te complici, mai bine mananci sanatos si gata.

| yellowalien a răspuns:

Tinctura de marar stimuleaza producerea de hormoni feminini, iar in cazul in care ai o tumora, maligna sau benigna, e posibil sa contribuie la dezvoltarea ei. Asta nu inseamna ca tinctura de marar provoaca tumora, dar poate agrava situatia.
Nu prea da rezultate, eu zic sa lasi timpul sa-si faca treaba si orice ar fi, sa inveti sa te multumesti cu corpul tau asa cum e. Invata sa-ti mentii greutatea sub control prin sport si alimentatie sanatoasa; nu marimea sanilor conteaza, ci mai degraba un corp proportionat, zvelt.

| ImiPlaceSaEnervezLumea a răspuns:

Eu zic sa nu incerci astfel de tincturi sau de solutii caci s-ar putea sa aiba urmari mai putin placute. Bucuta-te te trupul tau asa cum e el si multumeste-i Domnului ca esti sanatoasa!

| DrA a răspuns:

Buna Ciara.
Contraindicatie inseamna ca nu poti folosi acest produs daca ai cancer mamar. Efect advers este atunci cand produsul poate duce la aparitia cancerului mamar. Sincer nu cred ca tinctura de marar poate da cancer mamar, insa nici nu cred in efectele moraculoase a acesteia. Toate cele bune!

| girls97 a răspuns:

Buna eu una nu folosesc toate prostiile si ti.as sugera si tie sa nu mai cumperi toate prostiile eu zic ca mai bine iti lasi sani sa se dezvolte normal pentru. ca da ai putea face cancer mamar sau mai stiu eu ce daca nu iti place marimea sanilor tai cumparati un sutie cu push-up dar nu te mai da cu toate prostiile pentru. ca s-ar putea sa iti deformezi sanii...pwpi si sper ca te.am ajutat :X