| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o mica problema, acum 3 saptamani am avut o relatie sexuala cu o fata, iar dupa cateva zile a inceput sa-mi cojeasca pielea de sub capul penisului, acum am multe chestii ca un fel de punctulete sau basici mici sub capul penisului, tin sa va anunt ca nu ma ustura si nu am nici mancarimi, am dat si cu spirt dar tot nu ma ustura, dar imi fac griji va rog ajutati-ma. Am aflat ca acea fata are vaginita acuta si chist.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Daca vaginita ei este provocata de catre un parazit numit Trichomonas, atunci trebuie sa faci tratament medicamentos. Daca vaginita ei este provocata de un virus, Herpes simplex, atunci te-ai" procopsit" pe tot restul vietii--- vezi aici :http://www.sitemedical.md/......-tratament
Daca vaginita ei este provocata de un dezechilibru hormonal sau de un dezechilibru al microflorei vaginale, problemele tale dispar de la sine, fara niciun tratament--- provoaca reactii trecatoare la nivelul penisului.
Daca vaginita ei este provocata de catre o ciuperca, Candida albicans( ceea ce nu cred!) ar trebui sa ai, pe langa inflamatie, mancarimi severe si depuneri alb-branzoase. Cum nu ai, tratamentul cu o crema antifungica nu este necesar.

p.s. Cele mai multe boli cu trasmitere sexuala provoaca, la barbati, scurgeri /secretii uretrale----cum nu ai, nu cred ca este vorba despre vreo BTS. Daca apar, fuga la medic!

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Mergi urgent la medic.Las-o dracu' de farmacie! Poti sa ramai cu o boala pe viata. Nu te juca.

| express11 a răspuns:

Ceri la farmacie medicament pentru vaginita.il poti lua si tu.cel mai bine te duci la dermato venerice, sa nu fie ceva mai grav...cu cat stai mai mult, cu atat se agraveaza.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Cel mai probabil, ai o INFECŢIE genitală/boală venerică/BTS.

TREBUIE să mergi la un control la medicul specialist dermato-venerolog pentru confirmarea diagnosticului şi tratamentul adecvat!

Evident, ÎNTÂI mergi la medicul de familie pentru Trimitere la Dermato-venerologie.

Toate cele bune.

| neutrino a răspuns:

Pentru linistea si sanatatea ta, mergi la un medic.

| Anitnerolf a răspuns:

Apeleaza la medicul specializat, nu la utilizatorii TPU. Fa asta cat mai repede pentru a-ti fi tie bine, nu e de joaca cu problemele acestea. Si de acum incolo sa nu uiti niciodata sa te protejezi in timpul actului sexual.

| bluecarrot a răspuns:

Daca are o boala cu transmitere sexuala aceasta fata, ei bine n-ai ce sa faci decat sa te duci la doctor ca noi n-avem cum sa stim ce este doar din descrierea ta. Daca fata are doar o candidoza, atunci ai luat-o doar din cauza unei imunitati scazute, in mod normal n-o iei si ar putea ea sa-si roage ginecologul ca sa va dea tratament amandurora, in felul asta nu vi-o veti mai pasa de la unul la altul. Oricum n-avem cum sa stim ce este, du-te la doctor.

| Alexandru_Zaharia_1979 a răspuns:

Eu zic ca ar fi cazul sa mergi la un medic. Cu asa ceva nu e de joaca. Parerea mea.