| Seby80 a întrebat:

Salutare, de 5 zile am urmat un tratament cu antibiotice, si a inceput, pe capul penisului sa mi se cojeasca pielea si sa se faca alba, acesta ramanand rosu. Ce poate fi si cum se trateaza? Dau funda, as dori si respect de asemenea!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Peter28 a răspuns:

Razi de probleme altora. Esti prost crescuta.

9 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Ai facut o infectie cu o ciuperca numita Candida, din cauza antibioticelor luate fara protectie antimicotica. mergi la medicul de familie sau la un dermatolog, iti va da un unguent si pastile de luat oral. In plus, fierbe chilotii si prosoapele dupa fiecare folosire macar timp de 3 saptamani.

| AikkoxD a răspuns:

Dă-te cu nişte cremă sau du-te la medic.

| Azµre a răspuns:

Datorita antibioticelor apare candidoza, care o tratezi cu crema Clotrimazol iti dai de 2-3 ori pe zi pe capul penisului si pe sant, si iti speli penisul cu un sapun de PH neutru. Tot odata ar fi bine sa iti faci un amestec cu un pliculet de bicabonat de la farmacie cu 2 litrii de apa, si te speli pe penis cu solutia aceasta inainte de aplicarea cremei. Mult succes o sa treaca in 2-3 zile de la aplicare dar tratamentul tine undeva la 14 zile ca sa stii chiar daca dispare trebuie sa dai pana la 14 zile cu crema.

| Seby80 explică (pentru Azµre):

Se trece si fara medicamente? doar prin spalare continua?

| Azµre a răspuns (pentru Seby80):

Nu mai rau, agravezi situatia daca te speli prea des in stadiul in care esti de fata. Trece sa-l speli doar cu bicarbonat, posibil dar tot iti trebuie crema.

| Crucified a răspuns:

Lol rolling on the floor

| Seby80 explică (pentru Crucified):

LOL sa zici cand patesti si tu probleme medicale!

| Peter28 a răspuns (pentru Crucified):

Razi de probleme altora. Esti prost crescuta.

| Crucified a răspuns:

Da-te cu crema!

| ioanionel a răspuns:

Du-te la medic!