| ᴥʙɛʙɛᴌᴜṣḁᴥ a întrebat:

Am si eu o problema am 13 ani jumate si mi-a venit ciclu prima data anul trecut prima data mi-a curs mult deci foloseam cate 6-7 tampoane pe zi si luna asta am folosit 3 tampoane in 4 zile abia de curge 1 picatura... e ceva grav va rog mult sa-mi spuneti

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu e grav, e normal la varsta ta sa ai variatii ale cantitatii.
Mai grav este ca ai o problema serioasa de igiena. Cum 3 tampoane in 4 zile? Le schimbai doar cand puteau sau cum? Tamponul se schimba obligatoriu la maxim 6 ore, indiferent daca e plin sau are doar o picatura.

| Lora a răspuns:

Nu e nimic grav, stai linistita, asta variaza de la luna la luna, nu intotdeauna e la fel.

| •.•°..::paffy::..•.•° a răspuns:

Probabil ai avut o raceala ceva si de aia nu ti-a mai curs asa cum trebuia happy

| Mihαelα a răspuns:

La vîrsta ta ciclul nu o să fie regulat niciodata, foarte rar va fi, la mine s-a început la 12 ani si timp de un an nu am avut deloc, este ceva absolut normal, cînd te vei maturiza mai tare si cu anii ciclul se va regula, nu îţi fă nici o grijă, stai calmă, este cît se poate de normal. happy

| gabitza_6878 a răspuns:

Nu e nimic grav
e normal
asa se intampla...mai face si d-asteahee hee

| 123456 a răspuns:

Nu e ceva grav e normal asta inseamna ca corpu tau se modifica, trebuie ca ciclu sa devina regulat si la data cam fixa. si zi mersi ca ai putin. ca doar nu vrei sa ai mult

| Lavynya95 a răspuns:

Nu, nu e ceva gravhappy
Ciclului menstrual ii ia vreo 2-3 ani pana se regleaza si poate nici atat, poate mult mai multi aniwinking
Nu e ceva grav!winking

| Gyk_8082 a răspuns:

Ai mancat ceva stricat?

| LittleCherry a răspuns:

Nu stiu cat e de grav, dar si mie mi s-a intamplat exact la fel...Nu ar trebuie sa iti faci griji, o sa se regleze de la sine, dar mai bine vorbesti cu mama ta.