| alinutzacodruta a întrebat:

Am si eu o problema ce ma enerveaza sad imi pocnesc oasele; absolut toate.si de la maini si de la picioare, de la gat etc crying pana si oasele alea din sold.in special din partea stanga (parca mi s-ar rupe piciorul) crying oare de ce? mi-e groaza si sa mai umblu pentru ca la fiecare pas pocnesccrying ce pot face sa nu mai pocneasca? parca anii trecuti nu pocneau asasad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| emy a răspuns:

Poti sa ai fie reumatism, fie o carenta de calciu, fie nu faci suficienta miscare(mers pe jos, exercitii fizice usoare etc). Fa-ti niste analize, niste exercitii fizice in fiecare zi(macar 15 minute), mergi mult pe jos, si vezi cum te simti.Multa sanatate!

6 răspunsuri:
| machupicchu a răspuns:

Ai artroza, fapt pentru care ar trebui sa mergi la medic si sa afli cu certitudine... precum si sa tratezi, pentru a nu mai avansa boala.
Sanatate.

| emy a răspuns:

Buna, agenta! Ma bucur ca ti-am putut fi de folos! Te pup si iti doresc multa sanatate!

| alinutzacodruta explică:

@machupicchu nu cred ca e artroza big grin ar fi trebuit atunci sa ma doara articulatiile, la miscare straight face dar la mine nu e asa...

| just|breathe a răspuns:

Si mie imi pocnesc tare de tot la gat dar si la maini.Stiu ca colegii mei mereu se speriau cand auzeauhee hee...remediul nu il stiu... dar din cate am auzit nu trebuie sa faci miscari bruste cu capul ca sa nu ramana asa doamne fereste!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Un test Aslo pentru a vedea ca nu cumva să ai un posibil reumatism și determinările de vitamine și săruri din organism prin analize de sânge.
Sănătate.
Pa, pa.

| aura_7391 a răspuns:

Buna! Aici este vorba despre prea putina miscare! Incerca sa faci mai multa miscare! De ex. ai puteam sa te plimbi cu bicicleta, sa joci volei, depine.Sau chiar sa faci exercitii fizice! Succes!