| loverul97 a întrebat:

Am si eu o problema cu ochii! Vad perfect dar cand ma uit in stanga, sau in dreapta si apoi privesc in fata parca o dunga alba imi trece prin fata...nu stiu ce sa fac sunt speriat va rog mult imi puteti spune daca pot scapa de ochelari?!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| alex0110 a răspuns:

Nu e nicio problema! Stai linistit. E normal. Si mie mi s-a parut ciudat la inceput, dar trece. Daca stai intr-o camera care nu are culoarea alba in ea, nu vei mai vedea dunga, dacastai intr-o camera complet alba, la fel. Cu timpul te obisnuiesti si, daca nu mai dai importanta, trece, te asigur, si mie mi s-a intamplat, dar mi-am dat eu seama dupa ceva timp, dar, poti, de precautie, sa mergi la un control la ochi.

| loverul97 explică (pentru alex0110):

Da dar se mai vede si cand e lumina puternica in fata de ex cand imi bate soarele sa stii ca si eu am vazut cand stau in fata monitorului se vede... dar cand sunt in bucatarie sau in alt loc nu se mai vede... si sigur dispare de tot sau? adica dispare definitiv sau tu ai si acum?

| alex0110 a răspuns (pentru loverul97):

Nu, nu am, dar la mine probabil erau iluzii. La tine, dupa cate citesc, ar putea fi o problema. Du-te la un control. Ar putea fi grav!