| Anonimulcuintrebari a întrebat:

Am si eu o problema jenanta si chiar incepe sa ma dispere, sincer...
De cam foarte mult timp am gaze la stomac si ma simt balonat si e foarte naspa adica ma simt inconfortabil mai ales in preajma altor persoane.
Faza e ca nu de mult a inceput sa-mi si chioraie matele dar pana acum nu mi s-a intamplat asa ceva doar cand chiar nu mancam nimic (Dar acum de cateva zile mi se intampla asta)
Chiar nu stiu ce sa mai fac, mi-am cumparat niste pastile din alea "carbune activ" dar am luat doar 2 doua ori pastilele.
Si nu stiu adica acolo scrie ca dupa fie care masa, acese pastile sa iau ca medicament pentru a-ti trece acesta dereglare sau cum se numeste sau doar la nevoie? Ca daca ar fi asa eu ar trebui sa iau din 10 in 10 minute sau odata la ora...
Cine poate sa ma ajute are funda, deci chiar nu mai suport...e aiurea rau.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| alinadianaaa a răspuns:

Cel mai indicat este sa consulți un medic gastroenterolog pentru un consult amănunțit.

| SMH a răspuns:

Cel mai bine mergi la doctor. Ai stomacul iritat. Eu am primit un regim si niste pastile.