| StefiChan8D a întrebat:

Din vara scot un sunet din gat involuntar cand casc. In ultimele luni cand merg prea repede sau fac efort la fiecare respiratie din stomac parca fac zgomote, ca atunci cand imi este foame doar ca e diferit, parca e aer in stomac. Imi miroase si gura, ma spal de 2 ori pe zi. Si nu mai simt senzatia de foame, nu imi chioraie matele, doar mi se invinetesc mainile si ma simt obosita dupa ora 3 sau 4 si dupa ce mananc nu mai am nimic. Faza cu sunetul cand casc devine jenanta, pentru ca ceilalti se uita la mine de parca am garait cand am cascat, dar nu e asa. Mama nu vrea sa ma duca nicaieri, spune ca n-am nimic. Ati avut asa ceva, stiti despre ce ar putea fi vorba?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Xboyhb a răspuns:

Cand casti si ai stomacul gol e normal cateodata sa se auda un sunet ciudat se intampla la toata lumea, cat despre sensatia de foame nu stiu ce sa zic si la mine e deficitara, cateodata lipseste cu saptamanile dar tot mananc fortat, daca esti la pubertate sub 18 ani, o sa ai o problema cu asta pentru ca daca nu ai senzatia de foame nici nu mananci cel mai probabil e sa mergi singura la medicul de familie daca mama ta nu te incurajaza daca simti ca ceva e in neregula cu tine intreaba medicul de specialitate e singurul care iti poate da un raspuns ferm si concret