| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o problema si sper sa ma ajutati`happy
Ieri mi-am prins, din neatentie, degetul mare de la mana dreapta in usa de la masinalaughing
unghia mi-a invinetit. aproximativ toata, si ma doare foarte rau degetulsad. am pus comprese cu apa rece, dar tot nu e mai bine... ce sa fac? Multumesc anticipat! app. fundita`happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Cornelcmn8 a răspuns:

Nai cei face... daca te-ai lovit tare de tot ti se va innegri unghia si apoi va cadea si o sa-ti creasca la loc.dar dureaza cateva luni.

5 răspunsuri:
| Homye18 a răspuns:

Pai in cel mai rau caz este posbili ca unghia sa iti cada si sa creasca alta in locul ei. Oricum in cateva zile iti va trece durerea. (vb din experienta)

| Fernando9Torres a răspuns:

O sa iti cada poate unghia, du-te la medicul de familie si intraba daca are ceva praf!

| stephanie_2280 a răspuns:

Si cam in cat timp imi va cadea unghia?big grin.si imi va creste alta?

| stephanie_2280 a răspuns:

Multumesc mult pentru ajutorhappy

| andra95_6739 a răspuns:

Astepti sa-ti cada unghia.atata tottongue