| Dîrlea_Bogdan_1993 a întrebat:

ieri m-am lovit la degetul de la picior, unghia nu s-a invinetit dar ma doare. Aveti un sfat pentru mine?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| micurutza2005 a răspuns:

Buna.ca sa nu te trezesti cu infectia unghiei bandajeaz-o cu o compresa cu solutie de betadina sau alcool sanitar cateva zile si urmareste-o sa nu se faca infectie .puroi..ca apoi trebuie sa mergi la medic pe masura ce creste unghia o sa treaca incet.

2 răspunsuri:
| Băă_Nicu_1999 a răspuns:

Intai dezinfecteaza rana, apoi poti pune o compresa cu apa rece.

| O'brien_Dylan_1998 a răspuns:

Dacă s-a învinețit, clar o să-ți cadă unghia.
Aplică dezinfectat pe lovitură și înfășoaro într-un bandaj steril!