| karinaa449 a întrebat:

Am si eu un fel de "cosh" este ca un chist de sange, pe piept aproape de gat, si il am cam de vreo luna (sau poate chiar mai mult), vad ca nu trece si nu am cum sa il storc, imi este si cam frica cu e ca este mai mult sange decat puroi. Ce imi recomandati (fara doctor daca se poate)? Sau macar stie cineva de la ce apar? Ca am mai avut si inainte, numai stiu cum mi-au trecut, cred ca le storsesem eu big grin

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| cristimihailov a răspuns:

Buna, te-as sfatui totusi sa mergi la doctor, sa se uite mai bine si sa te invete ce sa ii faci.

Un singur motiv ar fi pentru a ajunge la doctor, si anume ca ai chestia aceea pe piept aproape de gat si daca il executi ai putea sa ai neplacerea sa iti ramana o cicatrice mare.

Poate nu vrei sa cari cu tine o cicatrice toata viata.

| ElenaMaria1979 a răspuns:

Hmmm....nu vrei la medic, dar vrei si problema rezolvata! Nu prea merge asa!
Trebuie sa ajungi la dermatologie! Medicul stie mai bine decat noi, cei ce ne dam cu parerea aici! Mai corect si mai sanatos pentru tine este sa mergi sa te vada, sa scoata de acolo mizeria ce s-a strans, asa aflii ce a fost si cum te faci bine.
Bafta si multa sanatate! happy

| mindmaze a răspuns:

Suna a ceva cu care nu e de joaca. Mai ales daca s-a dezvoltat din cauza expunerii la soare. Eu zic sa nu risti si sa iti faci o programare la un medic dermatolog, macar cu ocazia asta o sa iti zica ce sunt si de ce apar. Pot exista consecinte urate daca te "autotratezi" la leziunile astea ale pielii.