| Genevaaa a întrebat:

Am stari de voma si ma doare burta de sus in jos. As zice ca e acuta. De ce? Ce mi s-a intamplat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Mergi la medicul de familie, pe TPU nu gasesti raspunsuri de genul ca nu suntem nici medici si nici medicii chiar nu fac consultatii online, doar sarlatanii.
Poate fi de la ceva ce ai mancat si a fost expirat, poate fi de la un microb, poate fi toxinfectie alimentara, pot fi multe altele

| Violleta2022 a răspuns:

Cand ai stari de voma tu te gandesti la pofta de mancare?
Bea un ceai de plante si stai in pat.
Daca nu te linistesti in 2 ceasuri, spui mamei sa te duca la spital saus a sune la spital si sa intrebe.
Starea de voma si durerea de burta poate avea multe cauze, provocate de: o mancarea mai grea, de la prea multa mancare, de la baut sucuri, alergie la ceva, gaze in burta, samd.

| doctorandus a răspuns:

Suna Salvarea si spune ce ai, ei vor decide daca e cazul sa vina.

| anonimg a răspuns:

Este bine cum a spus doctorandus: suna la salvare (la 112). Nu este nevoie sa mergi la spital; decat daca medicul iti va recomanda asta.

| johnnny123 a răspuns:

Starile de voma si durerile de burta pot avea zeci de cauze diferite. Nu-ti poate spune nimeni "ce ti s-a intamplat" bazandu-se doar pe ce ai scris tu acolo. Pentru asta exista doctori si controale.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fă-ți niște bicarbonat cu oțet!
Pune într-o cana niște apă și 2/3 lingurițe de oțet!
După care cu o altă linguriță adaugă puțin bicarbonat, și amestecă repede în tot acest timp; bea cât de repede poți spuma care urmează să se facă!
Dacă nici așa nu îți trece, bea atunci niște Ranitidină!
E special pentru stomac, și se eliberează fără rețetă!

| Den1sa a răspuns:

Poate fi o intoxicatie, cel mai bine ar fi sa bei niste carbune activat si ceai de plante(musetel, patlagina etc. )

| Genevaaa explică:

Nu am nici pofta de mancare