| getty a întrebat:

Am stat la soare azi si ma pisca de morrrrsad C pot sa fac sa scap de senzatia asta neplacuta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
O compresă cu spirt atenuează aceste pișcături. Repeți această procedură până cedează acea senzație de disconfort.
Sănătate.
Pa, pa.

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da-te pe toata pielea arsa cu iaurt rece (dar nu foarte rece) si lasa-l sa actioneze 20 de minute, apoi fa un dus caldut.

| simona24 a răspuns:

Pe probate.....si medical....rosiile te va scapa de "piscaturi"

| smaranta a răspuns:

Da te cu ulei de masline, efect garantat si nici n-o sa-ti mearga pielea mai incolo.

| postolachiandreia a răspuns:

Date cu iaurt rece...asta e singura solutie... iar maine mergi si iti ia o solutie dupa plaja...