| qwert a întrebat:

Am timpanul fisurat la urechea dreapta, insa acum ma deranjeaza si urechea stanga. Medicul specialist ORL mi-a zis ca nu am nimic la urechea stanga doar ca timpanul e putin plat.
Intrebarea mea este: este posibil sa ma deranjeze urechea stanga datorita timpanului spart de la urechea dreapta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| ruginiz a răspuns:

Se poate sa patesti asta si la urechea stanga. Du-te la alt ORL-ist si vezi care e problema, nu lasa asa, sau o sa ajungi sa nu mai auzi bine. Poate fi din cauza otitei, daca te doare sau ceva. Du-te in orice caz la un medic. Urgent urgent!