Întrebare recomandată | anonim_4396 a întrebat:

Am urechea stanga infundata de ceva timp @4 luni straight face nu stiu ce sa fac si mentionez ca n-am fost bolnav, deci simt o bula de aer in spatele timpanului, eu mi-am luat audiospray si prostii da nu mor scapat, poate stiti voi in ce pozitie sa stau cand dau cu sprayu sau sa casc si sa ma tin de nas nu stiu, va rog ziceti-mi voi ca deja ma scoate din sarite, de exemplu le am pe amandoua putin infundate cu aer si daca inghit ceva dreapta se desfunda si stanga nu si cand mut maxilarul in stanga urechea dreapta n-are nimic dar cand mut maxilarul in parte dreapta se aude in urechea stanga un fel de pss ca la pompa da bicicletastraight face
Va rog ajutati-ma daca ati avut si voi.
ORL exclus daca nu gasesc vreo solutie atunci happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| ღ♥•º°mariposa°º•♥ღ a răspuns:

Eu de obicei cand ma doare urechea pun pe cineva sa imi puna o tigara aprinsa ..si ea va arde.Dar nu pot spune ca am avut.o infundata, incat sa ma deranjeze. Poti incerca si ce ti-am zis mai sus, oricum indicat e sa consulti un dr.

| eandopuncttk a răspuns:

Taio` la doctor. nu cere sfaturi pe TPU laughing

| EuAli a răspuns:

Du-te la doctor, cel mai bine happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună!
Tu trebuie să fi văzută de un ORL-ist, nu ai încotro, poate fi orice afecţiune.
Te pup!

| karsivan a răspuns:

Este posibil sa ai un dop de ceara si este cazul sa te duci la ORL sa ti-l scoata, nu se dizolva cu spray.

| Wintersmile a răspuns:

Daca ai un dop doctorul il va rezolva foarte usor si fara durere, mergi la ORL, e mai bine decat sa suferi luni intregi acasa. Sa ne spui ce ai facut.

| Ghiorghe_Alexandru_1987 a răspuns:

Doctor frate! si eu am patit asta dar in nici un caz nu am stat luni de zile, ci doar vreo 4 zile, noroc ca sotia e doctor si cu o seringa plina de apa cu nu stiu ce s-a rezolvat!

| BlackRose31 a răspuns:

S-ar putea sa ai dop de ceara. Daca da, doctorul ti-l va scoate(si nu doare) sau daca nu, s-ar putea sa ai timpanul inflamat..asa am patit eu.