| Andreea1095 a întrebat:

Am tot auzit, citit ca greutatea ideala e -10 kg din inaltime.Ei bine,eu sunt fata, am aproape 22 de ani, 1.62 m si 46 kg.Mie imi place cum arat asa, nu ma consider slaba dar credeti ca este o greutate sanatoasa?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cam par putine kg. Vreo 50 nu ar fi rau.

| Justme111 a răspuns:

Eu am 1, 63 si 38 de kg. Si nu am nici o problema de sanatate. Stiu ca sunt subponderala dar nu reusesc sa ma îngraș. E bine sa te simti bine in pielea ta si atat. Faza cu "-10 kg" e greutatea perfecta, nici slab, nici gras, insa cateva kg in minus nu strica. De exemplu, cele din moddeling sunt nevoite sa se mentina subponderale chiar prea rau uneori dar totusi, sunt apreciate si arata bine. Simte-te bine asa cum esti. Daca chiar te simti rau, ia legatura cu medicul, sa n-ai nici o ingrijorare de altfel.