| StefanaR a întrebat:

Ce greutate ar trebui sa ai la 13 ani? Am 1.60 - 1.62. Nu stiu cate kilograme am exact. Dar as vrea o gerutate ideala. Eu intotdeauna am fost slaba, cand eram mica eram chiar foaaarte slaba, nu mancam aproape nimic. Insa cam de la 10-11 ani am inceput sa iau in greutate si mi se pare ca m-am ingrasat cam mult. Eu nu imi faceam probleme de ceea ce mananc stiind ca nu-i nici o problema de cateva kg in plus. Deci care ar fi greutatea ideala?

15 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Buna!
Kilograme trebuie sa ai mai putine cu 10 fata de numarul de centimentri. Tu ai 1, 60; 60-10 =50
62-10=52
Deci, in jur de 50/52 de kilograme. O zi buna!

| NutellaIsMyDrug a răspuns:

Buna!
http://www.calcule.ro/......tutie.aspx
Incearca aici.Iti calculeaza greutatea ideala dupa mai multe criterii.
Pa Pa!

| Roxett a răspuns:

Ai aici un site unde poti sa vezi raportul dintre greutate si inaltime:
http://www.plantelevietii.ro/greutate.html

http://www.doctor.info.ro/calculator_imc.html

| laraaaa a răspuns:

Uite aici : http://www.doctor.info.ro/calculator_imc.html iti poti calcula singura. la 1.60 ar trebui sa ai 47-48 de kg.

| qMisaki a răspuns:

Greutatea ideala este 45-48 kg, sa nu fi nici slaba tare. Pa!

| missGirlDeea a răspuns:

Greutatea ta trebuie să se încadreze între39, 66 şi 58, 58 kg.

| Diiana232997 a răspuns:

- greutatea minima acceptabila: 48 kg
- greutatea ideala: 56 kg
- greutatea maxima acceptabila: 65 kg

| StefanaR explică:

Am uitat sa spun ca am incercat sa tin dieta dar nu am rabdare.

| Acadeeeaa a răspuns:

40-43

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intre 1,70 si 1, 75 dar nu este obligatoriu, aceasta este valabil doar pentrru persoane feminine.

| NorbO a răspuns:

Vreo 50 de kg pentru 13 ani...

| yomotherfucker a răspuns:

Depinde de obicei de greutate si in plus e varsta in care iei in greutate si eu m-am ingrasatwinking
eu am 1.55 si 50 kg deci tu la 1.60 ar trebui sa ai cam 50 si ceva de kg 52 thinking

| pesada a răspuns:

Pai trebuie sa scazi din inaltime 10 si afli cate kg ai. Deci, 50 de kg, dar avand in vedere ca ai 13 ani, cam 45-48.winking

| MiSaruka17 a răspuns:

Vreo 40-45 kg.