| BloodstainedMorgue a întrebat:

Am un piercing in limba de aproape doua luni, vindecat complet. Doar ca ieri, a trebuit sa il scot pentru cateva ore iar acum gaura s-a inchis. Acul subtire trece cu usurinta prin gaura, dar pierce-ul nu... Trebuie sa-mi refac pierce-ul?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| DakotaRoyse a răspuns:

Cam da, va trebui să-l refaci cumva. Ori te chinui singur acasă să îţi forţezi pierce-ul să intre, ceea ce nu recomand, ori mergi la un salon unde cineva poate să îţi facă asta cu ustensile porivite. Cel mai probabil gaura nu s-a închis de tot, decât într-un singur loc, dar destul cât să nu intre pierce-ul.

1 răspuns:
| Empathizer a răspuns:

Nu e necesar sa-ti refaci piercingul. Inainte de a incerca sa-l introduci, unge-l cu un unguent oftalmic.