| anonim_4396 a întrebat:

Am un prieten care are niste probleme cu gatul, il jeneaza un nod in gat de mai mult timp. A fost la spital, iar doctorii i-au facut o radiografie pulmonara. In acea radiografie era tot corpul de la cap pana la plamani. Doctorii i-au spus ca radiografia este in regula, dar el nu este sigur daca in radiografii se pot observa unele tumori, sau ar trebui sa faca investigatii separate?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| anoniiim1807 a răspuns:

Si eu am avut senzația aia si am mers la medic și m-a trimis sa îmi fac analize si mi-a ieșit ca am o bacterie.
Iar după tratament mj-a trecut

| Jipa95 a răspuns (pentru anoniiim1807):

Despre ce bacterie era vorba?

| anoniiim1807 a răspuns (pentru Jipa95):

Nu mai stiu.
Eu am avut si in nas. Si dupa priul tratament s-au schimbat.cel din nas a ajuns in gat si invers.
Dar nu mai stiu cum se numeau sad laughing