| eu_3300 a întrebat:

Am un ten foarte gras (adica daca ma spal dupa o ora daca pun mana zici ca m-am dat cu ulei) am pe frunte obraji si barbie cosuri si niste bubite mici si niste pete rosi foarte urate cum pot scapa... ce creme sa iau ce solutii imi recomandati?
credeti ca zineritul imi va fi de folos?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca sa te speli cu solutii gen clerasil de 2 ori pe zi. S-ar putea sa mai ai asta de la alimentatie, o alimentatie neadecvata plina de grasimi sau dulciuri, cipsuri. Incearca o alimentatie sanatoasa si niste vitamine si se rezolva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic sa mergi la un dermatolog el va stii cel mai bine sa te ajute si daca ma intrebi pe mine eu zic sa nu te dai cu nici o crema cremele ingrasa mai mult tenul. funda?