| IoanaElena07 a întrebat:

Hei am 14 ani și am multe coșuri albe mici sub piele pe obraji pe frunte și pe bărbie. Credeți ca m.ar putea ajuta o vizita la o cosmeticiana? Dacă da ce mi.ar face? Altfel ce tratamente îmi recomandați?
Dau funda

Răspuns Câştigător
| Goddess23 a răspuns:

Dermatologul te poate ajuta si o dieta echilibrata pentru ca aceste puncte albe apar datorita excesului de sebum si a alimentatiei bogate in carbohidrati zaharuri. Dermatologul iti va recomanda un tratament special pentru uscarea acelor cosuri.

3 răspunsuri:
| nugasescusernameliber a răspuns:

Sunt puncte negre, apar in zona T (frunte, nas, barbie), te ajuta o masca (scrub) cu malai si albus de ou. Poti cumpara masca neagra, dar e destul de scumpa, sau la cosmetica, ti le scoate.

| gazza01 a răspuns:

Sunt puncte de grasime si se pot scoate la dermatolog. E o interventie usoara...

| Voro a răspuns:

Te duci la dermatolog, nu la cosmetica.