| MonAmies a întrebat:

Am un tic ciudat: imi smulg par din cap si s-a facut o pata fara par. Credeti ca mai creste par din nou acolo?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| PeFuga a răspuns:

Sigur iti va creste. Ideea e sa incerci sa controlezi ce faci cu mainile si sa nu mai smulgi parul... In timp ticul va disparea sau se va ameliora. Incearca sa reduci nivelul de stres, iar daca esti fata, tine parul permanent legat in coada. Daca esti baiat, tunde-l pe tot mai scurt...

6 răspunsuri:
| LaLaura a răspuns:

Da, o sa iti creasca, parul creste incontinu, cam 1-2 mm pe zi.

| anonimg a răspuns:

Da, va creste; dar renunta la acest tic.

| minrest a răspuns:

Mon, problema dupa tine e parul? Bun. Sa zicem ca iti creste parul, ce se intampla cu el? Ai ghicit, il smulgi. Sa stii ca parul iti va creste, niste fire foarte carliontate, datorita gaurilor chinuite. Identifica-ti una din probleme, daca se poate cea mai importanta, ameliorez-o si tot asa, ca nu e de joaca. Salut.

| dragosbogdan001 a răspuns:

Daca nu-l smulgi din nou, creste.

| Lola05 a răspuns:

Va crește, însă dacă nu renunți la acest tic degeaba va mai crește pentru că îl vei smulge la loc. Încearcă să te controlezi și să găsești alte ocupații. Conștientizează ce faci și chiar roagă-ți prietenii să te atenționeze dacă te văd cu mâna în păr.
Am cunoscut o fată cu un tic similar celui de care zici, doar că ea își smulgea sprânceana... iar la un moment dat ajunsese să aibă o sprânceană normală și din cealaltă mai rămăsese o treime laughing
Spor la renunțat la acest tic care nu îți face bine deloc...

| ionatanrichy a răspuns:

Da, cu siguranță