| anonimus00000 a întrebat:

Am urmatoarele simptome: stranut des, mancarime la nivelul ochilor, gatului(in interior), nasului si urechilor. Ochii mi se inrosesc uneori. Uneori imi curge si nasul. Ma si doare gatul, il simt imflamat, simt si o parte mai umflata si ceva mai aspra in gat pe amigdalita. Simt asta de mai bine de o samptamana si am mai patit si in trecut pe perioade mai scurte. Momentan nu pot sa ma prezint la doctor, ce as putea avea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| ALGator a răspuns:

Foarte probabil ca e alergie, provocata de polen (din iarba sau alte locuri).
Mergi la farmacie si cere picaturi pentru nas si ochi. Ajuta. Mai sunt si alte masuri. Daca se linisteste de la acele picaturi ai o confirmare ca e alergie.

| Adiadictie a răspuns:

Otravire

| Buubbu a răspuns:

Cel mai probabil este o alergie, nu e sigur de ce e provocată. Mergi la farmacie și cere ceva de acolo. Eventual, farmacista/farmacistul îți poate da un sfat. Mergi cât mai repede la medic. happy

| NeaMih4i a răspuns:

Posibil sa ai arelgie la ceva, cred ca la polen sauh ceva de ganul asta, consulta-te la medic

| Agnieszka a răspuns:

Posibil sa fie o alergie