| anonim_4396 a întrebat:

Am varicelă ((
A treia zi
Mi-au ieșit bube și pe fata si pe spate și mâini și burta piept((.
Mă mănâncă rău chiar mănâncă rău stiu că după 10 zile nu mai e dar tine mai mult de 10 zile?
Mi-au ieșit pe burta, pe piept, față, mâini și picioare, am și pe picioare.
Și pe spate am cele mai multe((
Ce sa fac?
E vărsat de vânt

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Mancarimile vor trece in cca. 2 saptamani.
AI GRIJA sa nu te scarpini, fiindca urmele bubelor sparte se vor vedea timp ondelungat, poate toata viata!

| darrio2007 a răspuns:

Mergi la un medic specialist si lasa intrebarile pe TPU.
Aici toti suntem „medici".

| Yuoia a răspuns:

Medicul a stabilit diagnosticul?
Cheama medicul de familie.
https://www.realitatea.net/......0367753b32

| timidu89 a răspuns:

E un fel de crema care reduce mâncărimea. M am dat și eu când am avut. Dacă le spargi o sa ramana gropi. Durează vreo 2 săptămâni de nu greșesc. Mâncărimile trec mai repede totuși. Sa stai în casa, sa nu ieși afara.

| NuCitescNotificari a răspuns:

Nu ai ''varsat de vând''. Ai varsat de limba romana.

| maraveamere a răspuns:

In general dureaza intre 5-7 zile...dar o sa-ti treaca happy