| Marius19980 a întrebat:

Hei, catelusa mea are 4 ani si un pui de cam 5 luni, de cateva zile o vad putin cam trista, mananca si bea apa, da si din coada cand vorbesti cu ea, dar se vede o schimbare in comportamentul ei...Are toate vaccinurile la timp si alimentatie ok, credeti ca poate e doar trista (poate de la vreme)?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Probabil ii este dor de tatăl puiului.

| ioana748 a răspuns:

S a maturizat acum. Uneori mai sta pe gânduri. Si da, de la vreme devin si ei melancolico-depresivi. Oricum, pe timp ce trece nu va mai fi fetita vioaie si jucausa de la doi ani.
Insa cu siguranță se va bucura daca este mangaiata si iubita.❤️

| mellisa_1721 a răspuns:

Este obosita da ii trece este ca o mama și ea. Poate sa aibă și indigestie. Ar fi ideal dacă ai avea sa ii duci un pic de iarba proaspătă. Depinde dacă ai posibilitatea dacă stai la oraș sau tara...