| mczenul a întrebat:

Am voie sa fumez daca sunt bolnav de rubeola?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| IMC90 a răspuns:

Ce sa zic, printre altele, fumatul poate eventual sa creasca riscul de a face o alergie, ceea ce este exact ce-ti lipseste cand pielea ta este plina deja de leziuni. Nu stiu daca s-a stabilit vreo legatura concreta intre fumat si agravarea starii pacientilor cu rubelola, dar nu strica sa cauti si pe net.

6 răspunsuri:
| aurasauras a răspuns:

Nu, rubeola este o boala infectioasa pe ficat.Trebuie sa ti si regim ca pentru hepatita.

| Daniel415 a răspuns:

Nu.

| username0 a răspuns:

Nu ai NEvoie sa fumezi nici cand n-ai nimic

| love4elena a răspuns:

Nu ai voie sa fumezi cand esti bolnav

| paulgabriel99 a răspuns:

Nu trebuie sa fumezi nici cand esti sanatos nici cand esti bolnav.ca oricum te omoaea daca fumezi mult.

| mczenul explică:

Nu v-am intrebat cu scopul de a obtine niste raspunsuri pe care le stiam deja. Am voie sa fumez daca sunt bolnav de rubeola?