| Tourniquet a întrebat:

Ametesc, am dureri de burta, cap. de luna trecuta de cand mi-a venit menstruatia. si asta e a 6-7 zi de menstruatie. straight face pe luna asta :-s

Help me crying numai pot. am si cazut crying

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| elena a răspuns:

Eu nu te inteleg de loc! Esti singura? Nu poti intreba pe cineva din jurul tau ce se intampla cu tine? Pierzi prea mult sange, de-asta si starea ta asa de rea. Nu mi se pare normal sa ai ciclu 6 -7 zile, nu stiu cum rezisti si nu mergi la medicul specialist? La o policlinica cu plata iti rezolvai problema de luna trecuta si pana acum. Nu trebuie sa te rusinezi de asa ceva, este normal, este omenesc, cum te duci la dentist pentru o masea, asa de duci si la ginecolog, cand este sanatatea ta in joc. Organul genital este foarte sensibil, trebuie avut mare grija in ingrijirea lui de pe acum, ca sa nu suferi mai mult, mai tarziu. Asculta-mi sfatul si multa sanatate!

3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Eu zic sa mergi la medic cat mai repede, fiindca nu e deloc normal ce ti se intampla.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stii noi fetele pierdem foarte mult calciu in timpul menstrei, te sfatuiesc sa iei niste suplimente alimentare de Ca+Mg, doza zilnica recomandata pentru adulti este de 800mg/zi. Si eu mai patesc uneori ca tine. Grabeste-te sa le iei si vei vedea rezultatul, dar nu le lua doar in timpul menstrei ci cateva luni. Sanatate multa!

| M_5636 a răspuns:

Du-te la doctorbig grin