| mihaela8005 a întrebat:

Buna, este normal ca menstruatia sa apara fara dureri premenstruale. De cand mi.a venit si pana luna trecuta am avut dureri care prevesteau venirea menstruatie (dureri de sani, de burta) insa luna aceasta nu am avut nici macar o durere de burta si azi dimineata mi.a venit. Este normal? Mentionez ca mi.a venit la fix, adica azi trebuia sa vina doar ca n.am avut niciun simptom

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Dafii a răspuns:

La fiecare persoana se manifesta diferit. Eu, spre exemplu, am luni în care nu am deloc dureri si luni in care sunt la un pas de leşin. Cum am zis, depinde foarte tare de fiecare persoana. Funda? ❤

3 răspunsuri:
| Jo17 a răspuns:

Da este normal. Mie de obicei imi vine fara durere.

| MDRLC a răspuns:

Gandeste-te ca mie nu mi-a venit 2 luni si nu am avut nimic doar o dereglare hormonala.
Acum mi-a venit in urma cu o saptamana foarte putin si s-a oprit fara nici macar putina durere
Teoretic luna asta nu mi-a venit menstruatia asa cum a trebuit sa tina 3-4 zile si sa curga in mod normal...nu-ti face griji aceasta menstruatie se manifesta in functie de tine. Stai calma nu este nimic anormal.

| GloriaT a răspuns:

Eu cred ca e normal. Pe mine de obicei ma doare burta in ultima zi. La fiecare e diferit, nu cred ca trebuie sa iti faci griji.