| MisterJaguar a întrebat:

Ampicilina..injectabil e tare? adica doare?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| badearazvan a răspuns:

Da depinde daca pui in seringa silina nu o mai simti, eu facem injectii la un spital si nu ma dureau ca puneau silina cand am ajuns acasa mai avem 6 si cand le-am facut credeam ca mor de durere

| xSkrillex a răspuns:

Nu te impacienta...nu dor atat de tare daca nu te gandesti ca cineva iti face injectie...doare un pic ca orice injectie dar trebuie sa rezisti ca sa te faci sanatos! Dar ca sa nu mai racesti ani buni mergi vara la o salina din apropiere pentru ca iti intareste imunitatea! Succes

| MisterJaguar explică:

Oare daca iau pastile de ampicilina..are ceva?

| SKRILEXX a răspuns:

Ampicilina doare foarte tare ca moldaminul daca stiii moldaminu este o solutie injectabila alba deci doare foarte tare cea mai dureroasa
Funda plz

| olesi4ka a răspuns:

Ampicilina este unul dintre cele mai slabe antibiotice.Inoculat intramuscular doar pisca putin, dar ca sa scapi de durerea intepaturii poti sa schimbi acul de la o seringa de 5 sau 10 ml cu unul de la o seringa de 2 ml.Succese...fundahappy

| patrick2000 a răspuns:

Nu doare, doar să ții ceva în mână și să-l
strângi foarte tare
știu! pare o idee proastă dar merge
Serioos!

| reus93 a răspuns:

Da...logic,doare,chiar foarte tare.laughing

| AdelinExample a răspuns:

Ori ce injectie doare, dar tot ce iti pot spune este ca am facut si eu o saptamana si chiar dor.