| violeta_ruscu a întrebat:

Analizele pentru diabetici sunt gratuite?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Da.Sunt gratuite daca urmezi traseul oficial si ai asigurare.Primul pas, la medicul de familie caruia ii ceri trimitere pentru un set de analize de rutina. Daca printre rezultate apare o glicemie crescuta, el te trimite la un centru de diabet sau un cabinet unde se ia din nou glicemia prin intepare in deget.In functie de rezultat esti luat sau nu in evidenta, consultat de specialisti si tratat medicamentos sau cu dieta.Sanatate.Mira

| dulche a răspuns:

Ba nu prea sunt gratuite, mi le fac o data la 3 luniI don't want to see, funda...puppy dog eyes