| RE4L a întrebat:

As dori sa stiu daca analizele medicale periodice obligatorii sunt gratuite pentru copii?
Multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| mymed a răspuns:

Trebuie sa luati trimitere de la medicul de familie
http://mymed.ro/analize-rutina-copil.html

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde despre ce fel de copii vorbim.
daca sunt copii-adolescenti nu sunt gratuite, si ca sa fie gratuite iti trebuie o trimitere de la medicul de familie, apoi programare, iar daca nu e plata, costa cam 60-70 lei, depinde de oras.