| andr33Andr3 a întrebat:

Apa minerala ingrasa? Este mai sanatos sa bei apa de la izvor sau plata?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| maria_4121 a răspuns:

Da! Si nu numai apa minerala, ci in general bauturile cu acid ingrasa si nu sunt nici sanatoase.Cea mai sanatoasa este apa plata sau un suc de fructe facut in casa.

6 răspunsuri:
emanuellex
| emanuellex a răspuns:

In primul rand apa minerala carbogazoasa este un mic hot de calciu pentru organism. Ai aici un exemplu de calcul al caloriilor:
http://calorii.slabute.ro/calorii-apa-minerala-carbogazoasa-borsec.html

| Minks a răspuns:

Miruna99: Pietre la stomac? Alea se fac numai la rinichi din ce stiu eu.

| Theodor2010 a răspuns:

Eu beau apa minerala si sunt ok nu are nici un efect...cea de la izvor e cea mai sanatoasa dar mie nu imi placetongue...BAFTA!happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Apa minerala nu ingrasa dar nau e buna in exces...apa de izvor e cea mai buna daca o mai cureti si de nisip

| KellyVreaBomboane a răspuns:

Pai eu stiu ca de la apa minerala poti sa faci pietre la stomac...deci mai bine o iei mai usor cu apa minerala...happy

| vitalie195 a răspuns:

Cea mai buna bautura este apa din izvor