| anonim_4396 a întrebat:

Are ceva daca am luat antibiotice cu cola? Adica ma gandesc ca s-ar putea sa nu-si mai faca efectul, in ultimele zile nu am baut deloc apa, numai cola. Am niste pete albe la amigdale ( puroi ) de la prea multa inghetata, dar nu sunt racit!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Buna:)
Uite ce am gasit.
http://www.despre-copii.com/alimente-si-medicamente-incompatibile/2011/08/
O zi frumoasa sa ai:)

suntserios
| suntserios a răspuns:

Atat timp cat nu ai consumat alcool nu ar trebui sa fie nicio problema

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Hmm,nu te pot indemna sa iei, nici nu stiu daca isi va face efectul dar eu am luat antibiotic si apoi am baut cafea.Aaa, mi-amintesc ca la spital o asistenta mi-a dat sa iau un antibiotic cu suc.Nu cola, ci frutti fresh.Cred ca daca nu scrie in indicatiile antibioticului asta, nu e nimic.

| Bpr_Vlas_1997 a răspuns:

Pastilele se beau numai și numai cu apă. Baftă)

| allynaalllyna a răspuns:

Nu isi mai face efectu` laughing pentru ca are acid ...si orice pastila trebuie sa o iei cu apa laughing