| T30D0RA a întrebat:

Are ceva daca iti curge mult sange (din nas, o simpla intepatura etc)?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Malvina24 a răspuns:

Normal ca are.Citeste mai multe instructiuni de prim ajutor. Lectura placuta!

2 răspunsuri:
| ELLSSA a răspuns:

Pot sa apara la persoanele care prezinta simptomele racelii, ale gripei sau ale alergiilor cronice (de genul rinoree, stranuturi frecvente sau mancarimi).
Sangerarile nazale apar frecvent in perioada iernii, insa trebuie sa aveti grija deoarece pot indica si riscul unor afectiuni grave precum diabet, leucemie, ciroza hepatica, hipertensiune etc.

| Bianca_4346 a răspuns:

Daca se intampla des e destul de rau.
Ce ai zis tu acolo plus vanatai pe maini/picioare aparute fara sa te lovesti sunt specifice trombocitopenieihappy(spun din proprie experienta)