| Trandafiiiiiiiiiiiraș a întrebat:

Are ceva daca iti sare din greseala niste ciorba in ochi? Adica nu in cantitate mare.Si m-am clatit imediat cu apa pe urma.
Mai am inca o intrebare de ce ma dor ochii si ma ustura cand ma spal pe fata chiar si fara sapun?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Să nu fie apă calcaroasă de te ustură.
Are că poți orbi de o picătură de ciorbă fierbinte în ochi, mare grijă.
Sănătate!
Pa, pa.

| Anonimuuuussssss a răspuns:

Nu ti se intampla nimic, iar in legatura cu usturimea du-te la oftalmolog

| Trandafiiiiiiiiiiiraș explică (pentru Anonimuuuussssss):

Am fost recent la un control si totul e in regula, dar ma gandeam ca poate asa e normal cand ne intra ceva in ochi chiar daca e doar apa?

| Trippy a răspuns:

E posibil sa mori.