| Madhu a întrebat:

Aș dori o părere. Infecție urinară sau genitală? Sau altceva?

Sâmbătă m-am trezit cu o jenă în partea de sub burtă. Când trăgeam cumva de piele era puțin deranj. Simțeam că ceva se presează pe ea, deși am mai simțit că presează mușchii care trec pe deasupra și pe sub vezica/restul organelor, din dreapta de lângă coaste, se unesc la picior, exact la încheietura șoldului.

Problema este următoarea: nu am arsuri când urinez, nu mă ustură în timp. După ce am terminat, mă doare. Trebuie sa pun mâna sa apăs puțin să nu mă doară. Simt senzația ca as putea merge la baie și urina destul de des, însă mă pot ține. Nu este o urgență, însă câteodată, de vreo 4 ori pe zi corpul singur cere să merg, deși fac uneori puțin. Astăzi mă jenează în continuare în partea de jos. Dacă stau în pat nu simt nevoia asa deasa să merg. Dacă ma plimb doar prea mult, simt mai des sa merg la baie.

Acum, secreția vaginului este normală. Mirosul este acidulat, secrețiile sunt normale (le urmăresc). Dacă totuși dau să împing, îmi vine să urinez. Când introduc degetul în vagin și palpez ușor pe peretele cu vezica, la fel apare senzația Nu am făcut sex cu nimeni, iar cât masturbarea a avut loc vineri-joi.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Asta numai un medic ginecolog sau urolog, ar putea sa-ti spuna si numai dupa un consult medical, odata ce aparatul uro-genital este in acelasi loc si de multe ori o infectie se raspandeste la ambele organele din imprejur.

| Mavni a răspuns:

Degeaba ai scris aici un roman. Numai medicul poate stabili ce ai.

| Madhu explică (pentru Mavni):

Am cerut o părere pentru că oricum merg la doctor

| Byzantinum a răspuns:

Genitala