| anonim_4396 a întrebat:

As fi recunoscatoare daca mi-ati spune cum scap de burtica,ce ar trebui sa mananc si ce nu, la ce ore, de ce sa ma feresc, si ce exercitii sa fac acasa pentru tonifierea abdomenului.
Am 1m62 si 50 kg.Arat okay nu ma pot plange insa am putina celulita pe picioare si am burtica, iar cum vine vara vreau sa arat mult mai ok.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Endoryus a răspuns:

Cauta pe Youtube belly fat. Ai o gramada de exercitii acolo

| Burca54 a răspuns:

Cauta pe Youtube execitii pentru abdomen, gasesti de te saturi, mananca putin si des, nu sta sa iti fie foame dar opreste te cand consideri ca e de ajuns, infometarea e cel mai prost lucru pe care poti sa il faci. Consuma fructe si legume, carne slaba, bea multe lichide, fii cat mai activa, renunta neaparat la prajeli, paine alba(cea integrala e mai ok), renunta la zahar, ciocolata, dulciuri in general si sa nu fi prea critica cu tine, sa stii ca toti avem burtica si celulitahappy