| cosmin986522 a întrebat:

As vrea sa ma duc la altetism pentru ca imi place si asa vrea sa-mi maresc viteza. Am vazut ce a facut Usain Bolt la 100m cand a scos 9, 58 e incredibil omu ala. Oare as putea scoate si eu macar 10 secunde si ceva in cativa ani de antrenament? Am 17 ani si alerg destul de bine cand joc fotbal

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Mişaaa a răspuns:

Nu inteleg nik...adica tu vrei sa scoti 10 secunde la 100m si ai 17 ani, iar eu am 12 ani si am scos la 100m 8, 6? plz explica laughing rolling on the floor

| Maria46854213 a răspuns:

Idem ZeRo! Chiar nu ai cum sa scoti asa timptongue

| ZeRo_1970 a răspuns:

Mariuca tu scoti 8, 6 sec la 50m sau chiar 25-30laughing
Esti cumva atlet mondial si nu stiamthinking

| sakura23456 a răspuns:

Pai asta iseamna ca are ghete care care sunt rapide ma