| Antonia02 a întrebat:

As vrea sa slabesc in jur de 5 kg. Voi ce dieta mi-ati recomanda? Care sunt cele mai bune alimente pentru o dieta sanatoasa? nu vreau una miraculoasa si un normala si de durata

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Rosalinda_8988 a răspuns:

Eu iti recomand o dieta disociata bazata pe Alimente vegetale respectiv animale.
3 zile & 3 zile.eu una asa tin.
Poti incerca si cu o zi si o zi.
Eu una mi-am "accesorizat`o" ca sa spun asa dupa ce imi place si ce nu imi place.
De ex:
In zilele cu fructe si legume mananc:
Orez cu legume
Legume congelate condimentate.preparate.love struck
Supe, ciorbe de legume, PIURE DE CARTOFI.
Salate de varza e cea mai recomandata pentru ca are putine calorii
dar si celelalte.
Si mai mananc si in jur de 3 gustari pentur ca este absolut necesar sa mananci in jur de 5-6 mese pe zi.
GUSTARI:FRUCTE, COMPOTURI DE CIRESE, CAISE, PRUNE, VISINE, SMOCHINE, CURMALE, CAPSUNI.ETC
EU nu mananc la ore fixe si totusi am slabit sa stiilove struck
Si la zile cu carne, lactate si alte mancaruri ce sunt facute din animal
mananc carne fripta :pref mea de pui
mai mananc si de porc dar atunci cand am poftelove struck
ca gustari mananc iaurt, oua fierte, smantana cu branza.

sPER SA TE AJUTE! DACA AI NECLARITATI MAI INTREABA`MA PT CA O SA ITI RASPUND. TE PUP SI BAFTA>:d

6 răspunsuri:
| Awndre a răspuns:

Www.slabute.ro
succes!

| kosminica a răspuns:

Sa nu mananci mult seara.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Elimina pe cat posibil din alimentatie produsele fast-food, mezelurile si alte preparate, dulciurile, chips-urile, sucurile si alte porcarii din comert si nu consuma in cantitati mari nuci, alune sau fistic.In rest, mananca incet si mesteca bine mancarea si bea minimum 2 l de apa zilnic(consumata inainte si dupa masa, in special, aceasta mentine senzatia de satietate mai mult timp). O alimentatie echilibrata, combinata cu 30 de minute de alergare pe zi, cu viteza medie, te va ajuta sa slabesti treptat, frumos si sanatos.Succes.

| Trandafir_Radu_1980 a răspuns:

Salut! Gasesti informatii complete despre slabire pe Sportaholic www.sportaholic.ro

| Antonia02 explică:

Ms iulipocc mi-ai fost de mare ajutorlaughing) ai face bine sa incerci tu dieta aiawinking

| iulipocc a răspuns:

Mai bine folosesti reteta lui Teo Trandafir ca a folosito si tata si a slabit 8 kg intr-o luna