| clauditza1997 a întrebat:

As vrea sa stiu daca solutia zynerit este eficienta in tratarea acneei?big grin

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Empathizer a răspuns:

Da, este. Usuca putin pielea, multi se plang de asta, dar e buna pentru acnee. Si poti folosi o crema hidratanta pentru rehidratarea pielii.

Totusi, daca nu tii si un regim alimentar din care sa excluzi cafeina (cafeaua, cacaua, ciocolata, cola etc.) si care sa contina 400 de grame de legume si fructe pe zi, slabe sperante ca acneea sa treaca, indiferent ce tratament folosesti. Ah, uitam! E necesar sa bei si suficienta apa, cam 1, 5-2 litri pe zi (apa de la robinet sau apa de izvor gen Cumpana, La fantana, Devin etc.).

Deviza acneicului ar trebui sa fie: "Decat cola si ciocolata, mai bine fructe si apa!". Nu strica sa o scrii pe ceva si sa o pui la vedere, in camera ta.

4 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Este foarte bun in lupta cu cosurile si pentru prevenirea lor, insa nu stiu, daca are vreun efect si asupra punctelor negre. Zineryt trebuie sa fie aplicat pe o piele curata si uscata de 1-2 ori pe zi. Aici poti citi mai multe despre acest produs: http://acnee.info/zynerit-tratament-acnee-este-bun-pentru-tine/137.

| luiza a răspuns:

Da este unul dintre cele mai bune de pe piata.

| ICanSeeAll a răspuns:

E foarte buna. La mine nu a functionat nimic, in afara de zynerit.

http://vampire-diaries-fan.blogspot.ro/

| andreeaemilia a răspuns:

Mie nu mi-a fost buna, poti incerca ceva mai natural si mai eficient de la plafar ii zice faviclear de la firma favisan ( e un gel hidratant pentru cosuri cu zinc, gentiana si germeni de grau) costa 8 roni. Curata-ti fata in prealabil cu bicarbonat de sodiu, pentru ca exfoliaza celulele moarte si curata in profunzime.